Pierwszy Dzień Wiosny

            21 marca w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Jednak jako szkoła dbająca o ekologię zrezygnowaliśmy z obyczaju palenia kukły Marzanny i przywołaliśmy wiosnę głośnymi okrzykami.

 

Następnie odbył się niekonwencjonalny pokaz mody, na którym można było zobaczyć kolorowe pszczółki, motylki, biedronki, stroje sportowe, do piaskownicy, na łąkę a nawet strój Zorro, Supermana, czy modę dla zakochanych. Wszystkich modeli i modelki nagrodzono gromkimi brawami. Wesołe wiosenne piosenki zaśpiewały klasy pierwsze, drugie i trzecie.

Na zakończenie odbyły się występy teatrów obrzędowych przygotowanych przez p. Małgorzatę Karską – „Paweł i Gaweł” i p. Annę Płóciennik – „Piżok”.

            W tym dniu w naszej szkole gościliśmy przesympatycznych przedszkolaków wraz z opiekunami, którzy nie tylko oglądali przedstawienie, ale również mieli okazję zwiedzić całą szkołę, uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz wziąć udział w pląsach z harcerzami, czy zabawach sportowych.

Bardzo serdecznie dziękujemy im za wizytę i zapraszamy ponownie.

 

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.