Smacznie i zdrowo – lekcja otwarta z udziałem rodziców

12.04.2019r. w ramach Światowego Dnia Zdrowa uczniowie klasy IIa wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyli w lekcji otwartej, której celem było kształtowanie ogólnych postaw o zdrowiu.

Rodzice i dzieci przypomniały i utrwaliły wiedzę na temat czym jest piramida zdrowego żywienia, co oznaczają poszczególne jej poziomy, których produktów mogą jeść więcej, a których powinni jeść mniej, czego unikać, oraz z których produktów można przygotować zdrowe śniadanie. Następnie dzieci wykazały się swoją sprawnością fizyczną, a rodzice umiejętnością rozpoznawania warzyw i owoców. Po czym przyszedł czas na pracę w grupach. Każdy przyniósł ulubione owoce i warzywa. Pamiętając o zasadach przygotowywania posiłków, dzieci pod czujnym okiem swoich rodziców zrobiły wszystko jak należy. Najpierw starannie umyły owoce i warzywa, a potem każda grupa przygotowała inną potrawę. Po kilku minutach na naszych stołach pojawiły się wiosenne kanapki, sałatka i szaszłyki owocowe. Następnie posprzątały wszystko, żeby móc zasiąść do wspólnego stołu.

Przyrządzenie tych dań dało dzieciom i rodzicom wiele satysfakcji. Warto podkreślić, że podczas zajęć  towarzyszyła wyjątkowa i przyjazna atmosfera. Sałatka, kanapki i szaszłyki smakowały wyśmienicie!  Mam nadzieję, że udział w tej lekcji na rzecz zdrowia, wzmocni przekonanie, że świeże owoce i warzywa powinny być niezbędnym elementem codziennego jadłospisu.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu. Mam nadzieję, że kolejne zajęcia, będą się cieszyć równie licznym zainteresowaniem.

 

Ewa Szczecińska