Narodowe Święto Biegania zaprasza do Warszawy!

Pod taką nazwą w dniach 13-14 kwietnia odbywała się 7 edycja Ogólnopolskich Biegów Orlen Warsow Maraton. Już po raz 7 warszawska impreza przyciągnęła kilkanaście tysięcy biegaczy z przeróżnych zakątków Polski i całego świata.

W sobotę odbyły się biegi dla dzieci i oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczniów szkoły podstawowej we Władysławowie. Już na kilka tygodni przed tak ważnymi zawodami otrzymaliśmy informację od działaczy wielkopolskiego związku lekkoatletyki, że zostanie powołana reprezentacja wielkopolski składająca się z 50 osób i wśród tej grupy może wystartować 8 zawodników z Władysławowa. Po przeprowadzeniu licznych testów i sprawdzianów nauczyciele wf- u wytypowali ósemkę zawodników, która rywalizowała z najlepszymi zawodnikami z całego kraju.

 Najlepiej zaprezentował się Damian Kuśmierek, który wywalczył 5 miejsce w biegu chłopców z rocznika 2007. Pozostali Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, przysługując się do wysokiego miejsca całej reprezentacji Wielkopolski !  Oto skład Naszej drużyny:  Nikodem Józwik, Damian Kuśmierek, Mateusz Szewczyński, Aleksander Zydorkiewicz, Rafał Kobielak, Maksymilian Walczak, Natasza Wojtyra, Lena Warzych. Miłym akcentem była rozmowa z Panem Robertem Korzeniowskim 4-krotnym Mistrzem Olimpijskim w Chodzie Sportowym, który powiedział, że chętnie w przyszłości odwiedzi Naszą szkołę:)

Opiekun Bartłomiej Wiśniewski