W Rocznicę Śmierci Patrona

Wieczorek poetycki, zorganizowany w 13. Rocznicę śmierci Patrona naszej szkoły, stał się okazją do zadumy nad codziennością, nad życiem, nad jego celem i sensem.

W styczniowy, chłodny wieczór zaproszeni goście: rodzice, nauczyciele i uczniowie mogli ogrzać swe serca i zatopić myśli w słowa zapisane w strofy przez księdza Jana. Znaleźć można tam wiele radości i „uśmiechu, który rozjaśnia świat”.

Nader rzadko można było usłyszeć śmiech księdza Twardowskiego. Mimo to ksiądz Jan do końca życia był rzecznikiem radości – radości życia. Mówiono o nim „poeta uśmiechniętego Chrystusa”, podkreślano dar „pogodnego spojrzenia".

„Szkolni aktorzy” pytali słowami poety - księdza: „Czy umiesz szukać uśmiechu? Tyle jest twarzy i gęb stale tak smutnych, tyle nosów pogardliwie podniesionych… Czy umiesz szukać radosnego uśmiechu?” Piękną recytację dopełniła refleksyjna muzyka i śpiew w wykonaniu uczennicy klasy III A: Joanny Knebel.

Wzruszenie malujące się na twarzach zebranych i radosny uśmiech utwierdziły w przekonaniu, że to był wspaniały wieczorek poetycki.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom – uczniom klasy III d gimnazjum: Sandrze Domowicz, Nikoli Janiak, Nikoli Kłodawskiej, Marcinowi Marszał, Aleksandrze Tomczyk, Alicji Siepka, Agacie Urzędowskiej raz nauczycielom – organizatorom: Mirosławie Hilczer, Aleksandrze Lubik, Jolancie Michalak i Urszuli Wysockiej.

Organizatorzy