Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. [Źródło: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html]

Również w naszej szkole włączyliśmy się w działania, aby propagować korzystanie z sieci w sposób bezpieczny i z szacunkiem dla innych użytkowników. Przygotowane zostały gazetki informacyjne, przeprowadzono lekcje. Uczniowie wykonali prace związane z tą tematyką (w programie graficznym, w edytorze tekstu, czy prezentacje multimedialne).


Hasło tegorocznych obchodów DBI to „Działajmy razem!”
Współcześnie wiele się mówi na temat naszej bierności wobec łamania prawa w internecie, a przecież to my wszyscy go tworzymy Jesteśmy twórcami portali społecznościowych, grup dyskusyjnych. Jesteśmy globalną wioską! Warto zatem zastanowić się, czy właściwe reagujemy na dziejące się wokół nas zło. Mamy przecież obowiązek reagować! To jak będzie wyglądał świat wokół nas, nawet ten wirtualny, zależy tylko od nas! Odnośmy się do siebie z szacunkiem!

A. Kaszyńska
E. Krystkowiak
B. Maciaszek