Spotkanie autorskie z pisarką Agnieszką Frączek

Dnia 9 października w Domu Kultury we Władysławowie odbyło się spotkanie autorskie uczniów klasy IIa, IIb, i III z pisarką książek dla dzieci panią Agnieszką Frączek. Gościa przywitała pani Izabela Rychter, ponieważ to biblioteka gminna organizowała  to spotkanie.

Pani Agnieszka opowiedziała jak powstają jej książki, skąd czerpie pomysły na fabułę i postacie w nich  występujące. Opowiadała też, że jest miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są bohaterami jej utworów.  Pisząc teksty dla najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Dzieci dowiedziały się także jaka jest droga książki od pisarza do półki księgarskiej. Pisarka odczytała również kilka najciekawszych fragmentów swoich najnowszych książek, gdzie uczniowie wykazali duże zainteresowanie. O tym jak bardzo podobało się młodym czytelnikom spotkanie świadczyła ilość zakupionych książek oraz długa kolejka do wpisu dedykacji z autografem autorki. Z pewnością będzie to dla nich niezwykła pamiątka, a czytając w swoich podręcznikach do języka polskiego teksty Agnieszki Frączek, będą mogły przypomnieć sobie spotkanie z ich autorką.

Na koniec na dzieci czekała jeszcze miła niespodzianka, a mianowicie z prac plastycznych dzieci, które dotyczyły jednego z utworów pisarki zostały wyłonione te najlepsze, najciekawsze i wręczone nagrody w postaci książek i dyplomów. Pozostałe dzieci również otrzymały dyplomy, upominki i słodkości.

E. Szczecińska
A. Rajczyk
M. Karska