Harcerski rajd „Śladami bunkrów”

To było piękne doświadczenie dla wszystkich uczestników rajdu. We wtorkowe popołudnie 19 czerwca 2018r. harcerze i zuchy wraz z druhnami postanowili odbyć pieszy rajd śladami bunkrów znajdujących się w naszej okolicy.

Trasa nie była łatwa, zwłaszcza dla najmłodszych, ale jak prawa zucha głoszą, zuch jest coraz lepszy i niczego się nie boi więc i nasze zuchy poradziły sobie z tą trasą wspaniale. Dziękujemy naszemu przewodnikowi panu Piotrowi Krawczykowi za interesujące przedstawienie wydarzeń, które działy się w czasach wojny, za możliwość zobaczenia i doświadczenia w jaki sposób komunikowano się w tych trudnych czasach. Trasa rajdu kończyła się w miejscowości Międzylesie, ale to nie koniec niespodzianek i atrakcji. Na miejscu czekał na nas pan Zbigniew Budka z wojskowymi akcesoriami i sprzętem do komunikowania się. Każdy uczestnik rajdu mógł podejść do stoiska zobaczyć czy nawet przymierzyć elementy stroju żołnierzy. Dla zuchów był to dzień szczególny ponieważ tego dnia złożyły obietnicę zuchową i otrzymały upragniony znaczek zucha. Jednak przed tym musiały wykazać się znajomością prawa zucha i wykonać zadania, z którymi nie miały żadnego problemu. Po tak trudnych zmaganiach i wielu atrakcjach przyszedł czas na ognisko i kiełbaski, które zajadaliśmy z wielkim apetytem. Nie zabrakło również dźwięku gitary i pięknych harcerskich utworów.

Dziękujemy przybyłym gościom dh Waldemarowi Felinakowi, dh Elżbiecie Feliniak, komendantowi dh Robertowi Chmielewskiemu  za to, że mogli być z nami w tym dniu.

 

Z harcerskim pozdrowieniem

Czuwaj!