Dzień zadumy, modlitwy, wspomnień

Tegoroczny Dzień Wszystkich Świętych stał się wyjątkowy dla naszej społeczności.

Wspomnienia zmarłych rozpoczęliśmy już w październiku przy okazji jubileuszu szkoły. Pani Magdalena Michalak-Zielińska wraz z emerytowanymi nauczycielami odwiedziła cmentarz parafialny w celu oddania czci zmarłym nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

Natomiast kilka dni przed 1 listopada połączone siły Szkolnego Koła Caritas i członków Samorządu Uczniowskiego jak co roku zorganizowały wyprawę na cmentarze: katolicki i ewangelicki aby uporządkować zaadoptowane mogiły, zapalić znicze, zmówić modlitwę.  Swoimi działaniami chcielibyśmy zachęcić wszystkich mieszkańców naszej gminy do opieki nad opuszczonymi, zapomnianymi mogiłami, ale także aby nie zapominali o starych cmentarzach, takich jak ewangelicko – augsburski, na którym zostali pochowani sąsiedzi, przyjaciele naszych dziadków.