DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNE DIECEZJII WŁOCŁAWSKIEJ Z WIZYTĄ U FAUSTYNY KOWALSKIEJ W ŚWINICACH WARCKICH

W czwartek 8 czerwca 2017 r  w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej odbyło się kolejne diecezjalne spotkanie dzieci, które w tym roku po raz pierwszy w Komunii św. przyjęły do swoich serc Pana Jezusa. Wśród przybyłych do Świnic Warckich, były również dzieci z Parafii Russocice. 

  Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył ksiądz biskup Wiesław Mering, zaś homilię wygłosił ks. Łukasz Piórkowski, który najmłodszym znany był z telewizyjnego programu „Ziarno”. W tym roku do Świnic Warckich przybyło 3080 dzieci.

Jak co roku, spotkanie rozpoczęło się o godz. 9:00 od nawiedzenia Głogowca i domu, w którym przyszła na świat i wychowała się Apostołka Bożego Miłosierdzia, św. Faustyna Kowalska. O godzinie 12:00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Pasterz diecezji. Na zakończenie liturgii swoje słowo skierował ks. bp Mering, który powiedział, że dzień pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich jest dniem bardzo radosnym. „To tutaj właśnie św. Faustyna uczestniczyła po raz pierwszy w pełni w Mszy św., to tutaj odbyła swoją pierwszą w życiu spowiedź, to tutaj przyjęła komunię św.” – powiedział Pasterz diecezji.

D. Witkowska