Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka

W Tarnowskim Młynie dnia 9 września  już po raz dziesiąty odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

 

Dzień ten jest nie tylko okazją do zabawy, ale też formą dziękczynienia za zebrane plony. Z tego względu radosny czas rozrywki poprzedziła msza święta. po której nadszedł czas na prezentacje rożnych zespołów  i kapel ludowych. Dużym wyróżnieniem dla naszej szkoły, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, było zaproszenie naszych dzieci , które wykonały w przepięknych strojach ludowych wiązankę tańców regionalnych –wielkopolskich, ubarwioną śpiewem i wierszem tworząc krótki ale ładny program artystyczny. Zaprezentowany przez dzieci program spotkał się z gromkimi brawami ze strony widzów .Dzieci z naszej szkoły ,po raz kolejny mając mało czasu na przygotowanie się do występu pokazały, jak wiele potrafią. Występ przygotowały panie:

Alicja Kaszyńska

Małgorzata Karska

Iwona Kasprzak

 

Zdjęcia dostępne pod adresem: www.wladyslawow.pl