VI Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej

   W dniu 13 marca w Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku  odbył się powiatowy konkurs poezji obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Zagozda z klasy VA, Weronika Walczak z klasy VIA, oraz Daria Majda  z klasy VIC. 

 

Weronika i Wojtek recytowali wiersze po niemiecku , a Daria  wiersz w języku angielskim. Uczniowie zaprezentowali   wysoki poziom swoich umiejętności językowych . Weronika Walczak recytując wiersz pod tytułem  „Der Fruhling ist die schonste Zeit” zdobyła II miejsce , a Wojciech Zagozda z wierszem ,, Luftsballons’’ zajął III miejsce. Na słowa uznania  zasługuje także  Daria Majda, która bardzo ładnie zaprezentowała wiersz angielski pod tytułem ,,Getting dress for school’’. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

                                                                                                               Renata Derdzińska

                                                                                                         Katarzyna Knebel