Lekcja w piekarni

W ramach programu realizowanego w szkole „od ziarenka do bochenka” w czwartek 5 października uczniowie klas 1a, 1b i 1c razem ze swoimi wychowawczyniami panią Ewą Szczecińską, panią Anną Pietrzak i panią Renatą Świątczak wybrali się na wycieczkę do miejscowej piekarni. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa.

Czytaj więcej...

Sprzątanie świata

25 września 2017 roku dzieci klasy  1a i 1c wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”.  Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce”. Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła włączyła się po raz drugi w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji matematyki uczniowie poprzez zabawę zmagali się z tabliczką mnożenia: uczestniczyli w  grach dydaktycznych, egzaminowali się wzajemnie.

Czytaj więcej...

Zuchy i harcerze na Złazie Hufca Turek

W dniu 30 września drużyna  zuchowa ,,Leśne  Skrzaty’’ oraz    drużyna harcerska ,,Cztery Żywioły’’  uczestniczyły  w V Złazie Hufca Turek  „Śladami Złotego Tura”.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w klasach piątych odbyły się lekcje, które miały uświadomić uczniów jak ważna jest nauka języków obcych w życiu każdego człowieka. Celem lekcji było też promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcenie uczniów do nauki języków, ponieważ znajomość języków obcych pomaga nawiązywać kontakty i znaleźć pracę.

Czytaj więcej...