Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Nic dwa razy się nie zdarza

– słowa Szymborskiej dobitnie wybrzmiały 22 czerwca w naszej szkole. Fragment wiersza w sposób szczególny skierowany był do tych, którzy opuszczali mury naszej szkoły na zawsze, a mianowicie do uczniów klas trzecich gimnazjum.

Czytaj więcej...

Harcerski rajd „Śladami bunkrów”

To było piękne doświadczenie dla wszystkich uczestników rajdu. We wtorkowe popołudnie 19 czerwca 2018r. harcerze i zuchy wraz z druhnami postanowili odbyć pieszy rajd śladami bunkrów znajdujących się w naszej okolicy.

Czytaj więcej...

Wycieczka do ZAUROLANDII w Rogowie

7 czerwca 2018 roku uczniowie klas I  wyruszyli na wycieczkę do Zaurolandii w Rogowie gdzie mogli podziwiać różne gatunki dinozaurów które żyły dawno temu na naszej planecie. Niesamowite emocje towarzyszyły także dzieciom podczas pokonywania trasy parku linowego, oraz zajęć archeologicznych.

Czytaj więcej...

Harcerskie Śpiewogranie

14 czerwca 2018r zuchy z gromady Leśne Skrzaty działającej przy naszej szkole wraz z drużynowymi uczestniczyły w harcerskim Śpiewograniu na muzealnym dziedzińcu w Turku.

Czytaj więcej...

Klasy I na wycieczce w Nadleśnictwie w Turku

Uczniowie  klas I wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w lekcji edukacyjnej w Nadleśnictwie Turek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały film przyrodniczy, zwiedzały wystawę zdjęć, odwiedziły  gabinet pana leśniczego i dzięki tablicy multimedialnej mogły wsłuchać się w odgłosy różnych zwierząt leśnych.

Czytaj więcej...